Radca prawny – kim on jest?

2015-07-08 00:14

Co należy do obowiązków radcy prawnego? Jakie działania przedsiębierze w obrębie swoich obowiązków? To ustawa o radcach prawnych opisuje reguły, wedle których radca wykonuje zawód. Żeby nim zostać nieodzowne jest ukończenie studiów wyższych na kierunku prawo czy też odbycie aplikacji radcowskiej. Po tych wszystkich krokach jak i zaleczeniu testu radcowskiego można wówczas nazywać siebie prawnikiem.

Każdy profesjonalny radca prawny powinien bez przerwy zwiększać swoje kwalifikacje. Naturalnie dzięki wysokim kwalifikacjom i doświadczeniu petenci radcy prawnego mogą czuć się pewnie. Profesjonalista potrafi oszczędzić interesantowi też wielu nieprzyjemnych sytuacji podczas sprawy sądowej.

Koniecznie trzeba wiedzieć, iż radca prawny nie jest adwokatem. Bodaj te dwa pojęcia nieraz są używane przemiennie nie należy tego robić. Istnieje wiele różnic między tymi dwoma tytułami. Czego nie może radca prawny? Otóż nie powinien on świadczyć usług a także reprezentować interesantów w zakresie prawa karnego. Tym zajmuje się adwokat Wrocław. Drugą różnicą jest stosunek pracy, adwokat nie powinien w nim pozostawać za to radca prawny może.

W obecnych dniach można wybierać z pośród kompletnego szeregu propozycji kancelarii radców prawnych. Do ich zadań należy obsługa prawna firm; udzielanie kompleksowej obsługi, zaświadczanie umów czy udzielanie obszerniejszych i małych wskazówek (np. prawo spadkowe). Jeśli rozchodzi się o rozprawy wymagające wiedzy prawniczej to jurysta jest konieczny. Gdy interesant jest przyjmowany w porządnym sekretariacie oczywiście wzbudza w nim to powiększony poziom zaufania.