Obrona przy ciężkich wykroczeniach

2015-07-07 23:43

Adwokaci na pewno notorycznie słyszą pytanie czy często bronią bandytów oskarżonych o najcięższe podłości. Każdy ma prawo do obrony i takie prawo mają zarówno Ci z najgorszymi przestępstwami.

Często samo postawienie w stan oskarżenia w odczuciu społeczeństwa jest uznaniem winy. Troszkę w tym prawdziwości jest albowiem jak podają statystyki wyłącznie 10 procent osób postawianych w stan oskarżenia okazuje się niewinnych. Tymczasem należy brać w rachubę, iż dopóki sąd nie wyda wyroku nie można nikogo traktować jak winnego.

Przy najgorszych przestępstwach telewizja silnie oddziałuje na oceny społeczeństwa i z tego powodu adwokat broniący petenta zauważany jest jako „adwokat diabła”. Czy każdy zasługuje na opiekę? Odpowiedź brzmi tak.

Jako społeczeństwo musimy dbać o to aby każdy mógł się bronić. Nie można wydawać wyroków pospiesznie. Często po trafnym przyjrzeniu się sprawie dochodzimy do morału, że było w inny sposób niż nam się wydawało na sam początek. Osoby będące w konflikcie z prawem muszą korzystać z pomocy speca. Niewiele osób mogłoby się bronić samemu szczególnie jeśli chodzi o prawo karne.

Jeśli nie ma wystarczająco dużo argumentów obciążających adwokat Wrocław zapewni, że osoba oskarżona nie pozostanie skazana. Wskazane jest udowodnienie winy. Nie sposób potępiać ludzi bez dowodów. Zatwierdzając wieloletnie kary więzienia sędzia musi być pewnym, iż osoba nad którą toczy się proces jest winna.