Adwokat i prawnik mają różne prawa

2015-07-07 23:42

Część osób niepoprawnie myśli, iż prawnik i adwokat to te same osoby (zajmują się tym samym). Tak naprawdę są to dwa różne zawody posiadające odmienne obowiązki i przywileje. Co może prawnik a co adwokat? Gdzie można wyszukać pomiędzy nimi różnice?

Prawnik – kim istotnie on jest?

Inaczej na prawnika możemy powiedzieć doradca prawny. W większości wypadków posiada on wyższe wykształcenie prawnicze i co najmniej tytuł magistra prawa. W dziedzinie prawa to prawnik jest najniższym stopniem zawodowym. Z tego powodu posiada on najmniejszy wachlarz uprawnień. Traktowany jest częstokroć jako zwykły biznesmen, bo nie ma on swoich regulacji prawnych. Posiada on przedsiębiorstwo, które świadczy usługi polegające na doradztwie prawnym.

Prawnik może założyć kancelarię prawną, aczkolwiek nie jest ona monitorowana przez jakiekolwiek urzędy kontroli. Nie podlega on odpowiedzialności dyscyplinarnej i nie wiążą go jakiekolwiek reguły etyki zawodowej. Prawnik Wrocław zapewni najwspanialszą obsługę prawniczą w mieście.

Najszersze uprawomocnienia , najwyższy stopień – adwokat

Wśród zawodów prawniczych adwokat jest najwyższy stopniem i to on posiada najobszerniejsze uprawomocnienia powiązane z zawodem. Każdy adwokat musi mieć wyższe wykształcenie i koniecznie zrealizowany kurs aplikancki z dodatnim rezultatem testu adwokackiego. Adwokaci wprowadzani są na ewidencję w Okręgowej Izbie Adwokackiej.

Kluczowym zadaniem adwokata jest reprezentowanie petentów przed trybunałem każdej instancji. Każdy adwokat musi być zatrudnionym we własnej kancelarii, nie może być zatrudniony u kogoś innego. Adwokata wiąże tajemnica zawodowa i nie ma możliwości, aby jakikolwiek z nich mógł zostać z niej zwolniony. Adwokat Wrocław podejmuje się nawet w największym stopniu skomplikowanych spraw.